Filtrs
Atslēgvārdi
Cena
Noliktavas statuss
8
5
6
7
Ražotāji
3530
3503
3476
3438
3492
3457
3523
3466
3447

Datorpeles

Datorpele ir ierīce, kas ļauj lietotājiem vadīt un kontrolēt datoru, pārvietojot kursoru uz ekrāna un veicot darbības, piemēram, izvēli, noklikšķinot uz dažādiem elementiem. 

Datorpeles ir būtiska ierīce, kas palīdz lietotājiem efektīvi un ērti darboties ar datoru, veicot darbības, piemēram, pārvietojot kursoru, izvēloties, noklikšķinot un ritinot pa ekrānu. Tās ir plaši izmantotas gan darbavietās, gan mājas lietošanai, un ir daudzu veidu un modeļu, lai atbilstu dažādām vajadzībām un preferences. Tā ir viena no galvenajām datora sastāvdaļām un nodrošina intuitīvu un precīzu kontroli pār datoru un tā programmatūru.

Galvenie datorpeles elementi:

  • Kursora kustības sensors: Datorpeles pamatā ir kursora kustības sensors, kas var būt optiskais sensors, lāzeru sensors vai bumbiņas sensors, kas reaģē uz peles kustībām un pārveido tās par kursora pārvietošanos uz ekrāna.
  • Kursora pogas: Datorpele ir aprīkota ar vismaz divām kursora pogām, parasti kreiso un labo pogu. Kreisā poga tiek izmantota, lai izvēlētos vai apstiprinātu darbības, bet labā poga tiek izmantota, lai atvērtu kontekstizvēlni vai veiktu citas darbības.
  • Riteņa pogas (scroll wheel): Dažas datorpeles ir aprīkotas ar riteņa pogu starp kreiso un labo pogu. Riteņa poga ļauj lietotājiem ritināt uz augšu vai uz leju pa ekrānu, lai pārvietotos pa lapām vai izskatu.
  • Bezvadu savienojamība: Dažas datorpeles var būt arī bezvadu, izmantojot Bluetooth vai radiofrekvenču savienojumus, kas ļauj lietotājiem brīvi pārvietoties un kontrolēt datoru no attāluma.
  • Ergonomisks dizains: Modernas datorpeles bieži ir izstrādātas ar ergonomisku dizainu, kas nodrošina komfortablu lietošanu ilgstošā laika periodā un mazina muskuļu un locītavu nogurumu.