Filtrs
Atslēgvārdi
Cena
Noliktavas statuss
8
5
6
7
Ražotāji
3530
3503
3476
3438
3492
3457
3466
3447

Tastatūras

Tastatūras ir nepieciešamas, lai lietotāji varētu efektīvi un ērti komunicēt un darboties ar datoru vai citām elektroniskajām ierīcēm. Tās ir būtiska sastāvdaļa lietotāja saskarsmē ar datoru un ir plaši izmantotas gan profesionālā, gan personiskā lietošanā.

Tastatūra ir ierīce, kas ļauj lietotājam ievadīt tekstu, ciparus un komandas datorā vai citās elektroniskajās ierīcēs, piemēram, planšetdatoros vai mobilo telefonos. Tā sastāv no virknes taustiņu, kas atbilst dažādām alfabēta burtiem, cipariem, interpunkcijas zīmēm un funkciju taustiņiem.

Galvenie tastatūras elementi:

  • Alfabēta taustiņi: Tastatūrā ir taustiņi, kas atbilst alfabēta burtiem. Parasti tie ir iedalīti divās rindās, ar lielajiem burtiem (Caps Lock) vai maziem burtiem (Shift taustiņs) atkarībā no taustiņu stāvokļa.
  • Ciparu taustiņi: Tastatūrā ir atsevišķi taustiņi, kas atbilst cipariem no 0 līdz 9. Tie ļauj lietotājiem ievadīt ciparus, skaitīšanas darbības vai izmantojot kā daļu no paroles.
  • Funkciju taustiņi: Funkciju taustiņi ir taustiņi, kas ļauj piekļūt dažādām funkcijām vai darbībām datorā vai programmatūrā. Piemēri ietver taustiņus, kas atver izvēlnes, regulē skaņu, pārvieto tekstu vai atver jaunu logu.
  • Interpunkcijas taustiņi: Tastatūrā ir taustiņi, kas atbilst interpunkcijas zīmēm, piemēram, komatiem, punktiem, atstarpēm, apostrofiem utt. Šie taustiņi ir būtiski, lai veidotu gramatiski pareizu tekstu.