Balansa velosipēds - tā vēsture un pozitīvā ietekme

Balansa velosipēds - tā vēsture un pozitīvā ietekme

Lasīts: 90 Komentāri: 0

Mēs visi noteikti zinām, kas ir bērnu skrejritenis vai tā saucamais bērnu līdzsvara velosipēds. Bet vai Jūs zināt tā vēsturi? 

Pirmie balansa velosipēdi nemaz nebija paredzēti bērniem. Pirmais balansa velosipēds tika radīts 1817. gadā, kas izskatījās pavisam vienkāršs – divi riteņi, kas tika piestiprināti pie koka rāmja. Tajā laikā mūsdienu velosipēdi vēl nemaz neeksistēja un velo braucēji izmantoja savas kājas, lai tas spētu virzīties uz priekšu. Diemžēl šis izgudrojums pastāvēja tikai dažus gadus, jo to uzskatīja par nedrošu. Dažus gadus vēlāk arī tika izgudrot klasiskais velosipēds.

1997. gads – Vācu dizainers mūsdienu pasauli iepazīstina ar pirmo ražoto balansa velosipēdu bērniem (skriešanas velosipēdu). Šie skrejriteņi ātri ieguva popularitāti Eiropā 2000. gados un izplatījās arī citur pasaulē līdz 2010 gadam. Šogad balansa velosipēdiem jau ir daudz dažādu ražotāju un modeļu un tie ir zināmi gandrīz jebkuram cilvēkam!  

Imagem
Buvēts ap 1820. gadu

Ir daudz iemeslu, kādēļ vecāki sākumā saviem bērniem piedāvā balansa velosipēdu.

Balansa velosipēdi palīdz bērniem koncentrēties uz līdzsvara uzlabošanu

Tātad, jūs domājat, kā bērns var iemācīties braukt ar velosipēdu, ja tam nav nepieciešamo detaļu, lai tas darbotos? Nu, kā norāda tā nosaukums, balansa velosipēdi māca bērniem būtisku līdzsvara mākslu bez pedāļu traucēšanas. Tas viņiem padara mācību procesu daudz vieglāku.

Tie ir piemēroti bērniem, kas ir jaunāki par diviem gadiem

Balansa velosipēdi ir piemēroti bērniem vecumā no 2 līdz 5 gadiem un parasti tiek izmantoti līdz 3 gadiem. 

Lai gan ražotāji visbiežāk norāda, ka balansa riteņi bērniem ir paredzēti no 2 gadu vecuma, vecāki tomēr bērniem tos piedāvā arī agrāk, ja bērna attīstības līmenis to ļauj.

Balansa velosipēdi ir drošāki

Salīdzinot ar trīsriteņiem un velosipēdiem ar pedāļiem, balansa velosipēdi bērniem ir daudz drošāki. Balansa velosipēdu sēdekļi ir daudz tuvāk zemei, lai bērni varētu ātri nolikt kājas uz zemes un palikt stāvus, kad velosipēds sāk svārstīties.

Turklāt bērns ar balansa velosipēdu var braukt tikai tik ātri, cik pats bērns var kustēties. Tas nozīmē, ka jums nav jāuztraucas par ‘’ātrgaitas avārijām’’ un var būt ievērojami mazāk skrāpējumu un sasitumu

Tie atvieglo pāreju uz pedāļu velosipēdu

Bērni, kas sāk savu velosipēda piedzīvojumu ar balansa velosipēdu, var viegli pāriet uz pedāļu velosipēdu ar mazāk asarām un vilšanos. Tas ir tāpēc, ka balansa velosipēdi palīdz bērniem labāk iepazīt līdzsvara un kustības jēdzienus un nodrošina drošu pamatu, lai iemācītos braukt ar pedāļu velosipēdu.

Padara kustību jautru

 Līdzsvara velosipēds ir lielisks veids, kā palīdzēt bērniem kustēties, neradot brauciena sajūtu kā pienākumu. Bieži vien bērni balansa riteņus uzskata vairāk kā rotaļu, pretēji pedāļu ritenim – kā treniņu. Tas arī palīdz sadedzināt nebeidzamo enerģiju, kas ir tik populāri maziem bērniem!

Balansa velosipēdi palīdz veidot bērnu attīstību

Izmantojot balansa velosipēdu, papildus līdzsvaram bērni var arī papildus trenē savas motoriskās un kognitīvās prasme, kā arī sociālo un apkārtējās vides apziņu.

Komentāri

Rakstīt komentāru